خرید و فروش اقساطی سمعک

  • توسط gstiir
  • ۱۴۰۰-۰۳-۲۳
  • ۲۷۷ بازدید
  • ۰
خرید و فروش اقساطی سمعک

فروش اقساطی سمعک چگونه است؟

سمعک وسیله ای است که برای شنیدن صدای بهتر توسط کم شنوایان استفاده می شود. سمعک وسیله ای کامپیوتری و پیشرفته است که از اجزای مختلفی تشکیل شده و وظیفه آن رساندن صداهای محیط به گوش افراد کم شنوا میباشد. این وسیله به صورت فروش اقساطی سمعک و نقد خرید و فروش می گردد. سمعک های متفاوتی، از لحاظ تکنولوژی به کار رفته در آن، در بازار موجود است. و این امکان برای هر کس با هر توان مالی وجود دارد که سمعک متناسب با وضعیت اقتصادی خود را خریداری نماید. البته که با امکان خرید اقساطی سمعک می توان با توان مالی کمتر، سمعکی با امکانات پیشرفته تر خریداری نمود. در سمعک های امروزی تکنولوژی و مهندسی ساختی به کار رفته است که نویزهای محیط را به حداقل می رساند، با خرید سمعک های جدید که قیمت بالاتری هم دارد، می توان نسبت به سمعک های دارای تکنولوژی قدیمی تر بهتر شنید.

سمعک چیست؟

سمعک یک کامپیوتر کوچک است که از سه بخش اصلی ساخته شده است. از آنجایی که سمعک یک واسطه صداست، باید صدا را از محیط گرفته و آن را به سیگنال های الکتریکی تبدیل کند و با تنظیم صدا متناسب با میزان شنوایی شخص ، به فرد انتقال دهد. میکروفن، صداها را از محیط گرفته و به قسمت تقویت کننده سمعک می رساند. در اینجا، صدا بلندتر شده و با توجه به تنظیماتی که صورت گرفته از طریق بلندگو تعبیه شده به گوش داخلی فرستاده می شود.

انواع سمعک پیشرفته با هر ویژگی و کاربردی که دارد، با فروش اقساطی سمعک با قیمت مناسب تر می تواند در اختیار افراد قرار گیرد.

سمعک نیز مانند تمامی پروتزهایی که در بدن کار گذاشته می شود، باید شخصی سازی شود. به این گونه که شنوایی سنج یا فرد متخصص ساخت سمعک آن را با توجه به گوش هر فرد قالب گیری کرده و متناسب با آناتومی گوش هر شخص آن را برای او میسازد.

سمعک ها با نیروی باتری کار می کنند و با توجه به میزان قدرت و بزرگی و کوچکی باتری به اندازه پنج تا پانزده روز کار می کنند.

چگونگی تجویز و ساخت سمعک

برای خرید و فروش اقساطی سمعک و دریافت آن ابتدا باید فرد به مراکز شنوایی سنجی مراجعه کند. در آنجا مورد سنجش با انواع تست صدا برای تعیین میزان شنوایی قرار می گیرد. اگر کم شنوایی فرد به خاطر مشکلات عفونی و داخلی باشد، فرد به جراح یا متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع داده می شود و کار درمان با دارو صورت می گیرد. در غیر اینصورت، طراحی سمعک برای فرد لازم است. در آنجا با توجه به میزان وسع مالی شخص، میزان شنوایی و نیاز فرد به سمعک ساده یا پیشرفته، کار ساخت و قالب گیری شروع می شود. برخی از شرکت های ساخت سمعک به فروش اقساطی سمعک مشغول هستند که می توان بهترین سمعک با پیشرفته ترین امکانات را به صورت قسطی خریداری کرد و از بهبود شنوایی با کیفیت بالا در مدت زمان بیشتری بهره گرفت.

بعد از آماده شدن سمعک، باید نزد مشاور شنوایی رفته و آن را تنظیم نمود. هم چنین در آنجا باید روش کار با این دستگاه را آموخت. سمعک ها دارای ضمانت نامه بوده و باید تا نهایت دو هفته با آن به احساس راحتی برسید و به شنوایی درست دست یابید. در غیر اینصورت باید به مشاور مراجعه نمایید.

معرفی انواع سمعک

سمعک ها به دسته های آنالوگ و دیجیتال، داخل گوشی و پشت گوشی تقسیم می شود. هر کدام از اینها زیر مجموعه هایی نیز دارند.

۱- سمعک نصب شونده در داخل گوش به صورت نامرئی  و غیر نامرئی که هر دوی این مدل ها، در داخل گوش و کاملا درون مجرا قرار می گیرد.

۲- سمعک نصب شونده پشت گوش که به دسته های میکرو، ریک، رایت و ساده تقسیم می شوند.

اگر هر دو گوش شما کم شنوا است بهتر است از دو عدد سمعک استفاده کنید و با امکان فروش اقساطی سمعک برخی از شرکت ها این نیاز را از لحاظ مالی مدیریت کنید. زیرا اگر از دو سمعک استفاده شود، تشخیص صدا و جهت یابی شخص بهتر انجام می گیرد.

نگهداری سمعک و اثرات سمعک بر گوش

بعد از استفاده از سمعک گزارش شنیدن صدای سوت چند ثانیه بعد از روشن شدن طبیعی میباشد. اگر این مورد ادامه داشت بهتر است آن را تنظیم کنید. و یا اینکه سمعک درست درون گوش شما قرار نگرفته و باید قالب آن را مورد بررسی قرار دهید.

باید دقت کنید، سمعک را در برابر گرما، رطوبت هوا و اسپری هایی که به خود می زنید، محافظت نمایید.

لازم به ذکر است، فیلتر این دستگاه باید بعد از مدتی مشخص تعویض گردد.

بعد از تمام شدن باتری سریعا آنرا تعویض کنید. آن را دست کودکان نسپارید.

آنرا به درستی و به موقع تمیز کنید، و بهداشت گوشتان را رعایت نمایید.

بهتر است آنرا مورد استفاده قرار داده ، صداها را تحمل کنید تا به آن عادت نمایید.

اگر سمعک شما قدیمی است می توانید با استفاده از شرایط فروش اقساطی سمعک ، مدل آنرا ارتقا دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *