خرید اقساطی کولر گازی

  • توسط gstiir
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۱
  • ۱۲۴ بازدید
  • نظرات غیر فعال شده است
خرید اقساطی کولر گازی

خرید اقساطی کولر گازی

فروشگاه قسطی یکی از عرضه کنندگان کولر گازی و لوازم خانگی به صورت آنلاین به علت فرا رسیدن فصل گرما انواع کولر گازی را به صورت اقساطی ارائه می دهد.در این فروشگاه می توانید خرید اقساطی کولر گازی با برندها و ظرفیت های مورد نظر پس از اعتبارسنجی به راحتی و در اسرع وقت کالای خود را درب منزل تحویل بگیرید.

چند نکته مهم قبل از خرید کولر گازی

در این نوشه شما با چند نکته بسیار کاربردی در زمینه خرید بهترین کولر گازی آشنا خواهید شد. در اولین قدم به دلیل متعدد بودن کولرهای گازی، شما باید مشخص کنید که چه نوع کولر گازی می خواهید خریداری کنید.

مدل پنجره ایی؛

این نوع مدل یکی از ساده ترین نوع کولرهای گازی می باشد که مصرف برق بیشتری دارد و علاوه بر آن معمولا کنترل از راه دور نیز ندارند البته این مدل به راحتی بر روی پنجره و کانال قابل نصب است.

مدل پرتال؛

این نوع مدل بسیار سبک و کوچک است و با مجهز بودن به چرخ ها به راحتی قابل حمل و جابجایی می باشد و نصب آن نیز به قدری آسان می باشد که فقط به یک لوله به منظور خارج کردن گرمای موتور آن لازم است.

مدل ایستاده؛

این نوع کولرهای بسیار قدرتمند هستند به گونه ایی که به دلیل داشتن قدرت پرتاب بالا، در سالن ها و فضاهای بزرگ بکار می رود و به دو قسمت تقسیم می شوند که پنل اصلی آن بر سطح زمین جای گذاری می شود ولی قسمت کندانسور آن باید بیرون از فضای محیط کار یا منزل نصب گردد.

مدل اسپیلت؛

کولرهای اسپیلت به دو قسمت اصلی تقسیم می شوند که موتور آن بیرون از فضا نصب می شود تا شدت صدای آن کاهش یابد و نسبت به کولرهای پرتابل و پنجره ایی فضای بیشتر در بیرون از فضای اتاق را اشغال می کند و در عوض نیاز کمتری به فضای اتاق دارد. حال به انتخاب شما بستگی دارد که آیا به زیبایی فضای بیرون یا داخل اهمیت می دهید اگر زیبایی داخل اتاق را ترجیح می دهید انتخاب این نوع کولر توصیه می شود.

توجه به میزان ظرفیت کولر گازی

این نکته بسیار مهم است چون با خرید کولر دیگر نمی توانید ظرفیت دستگاه را تعویض کنید شما باید اندازه و بزرگی محیط مورد نظر خود  مشخص کنید و گفتنی است که شرکت های تولیدی بر اساس اندازه یک محیط، قدرت و ظرفیت کولر را طراحی می کنند البته هر اندازه قدرت و ظرفیت دستگاه بالا برود به همان مقدار قیمت دستگاه نیز گران خواهد شد.

قبل از خرید بسیار ضروری است که به واحد اندازه گیری «BTU» توجه کنید به عبارتی «BTU» یکای اندازه گیری ظرفیت اسپیلت می باشد و به معنای مقدار سرمایش کولر در واحد زمان (ساعت) است.

عوامل دیگری نیز در تعیین ظرفیت کولر تاثیرگذار هستند؛

رفت و آمد افراد در یک محیط، هر اندازه رفت و آمد بیشتر باشد به همان میزان باید ظرفیت کولر نیز بالا برود.در مناطقی که بسیار گرم است باید کولری انتخاب کنیم که حداقل ظرفیت ۱۸۰۰ BTU را داشته باشد.تعداد افراد در یک محیط بیشتر باشد به همان میزان باید ظرفیت کولر افزایش یابد، به ازای هر فرد ۶۰۰ BTU لازم است.

ارتفاع سقف اتاق نیز هر اندازه بیشتر باشد ظرفیت کولر باید افزایش یابد.به فضاهای گرمازا توجه کنید آیا در محل نصب کولر، فضاهای گرمازا مانند آشپزخانه وجود دارند و بدون هیچ عایق یا دیواری با هم در تماس می باشند؟

در محیط مورد نظر جریان هوا چگونه است هر مقدار جریان هوا با سرعت بیشتری باشد طبیعتا محل به راحتی سرد می شود ولی اگر جریان هوا ناچیز باشد ناچار به انتخاب کولر با ظرفیت بیشتر هستیم.

کولر گازی مجهز به اینورتر بخرم یا معمولی؟

اینورتر یک قطعه الکتریکی کنترل کننده است که با ارسال دستور کاربر قدرت کولر را کاهش می دهد به عبارتی کولرهای معمولی با رسیدن به یک درجه مشخص شده توسط کاربر به طور کامل خاموش یا روشن میشوند ولی کولرهای اینورتر دار با رسیدن به دمای مشخص شده قدرت موتور را کاهش می دهند یا چند موتور کمپرسور را خاموش می کنند.

حال تفاوت این ۲ با هم چیست؟

اولین عامل قیمت دستگاه می باشد، کولر مجهز به اینورتر گرانتر است.مصرف انرژی دستگاه اینورتر دار کمتر از کولر معمولی است هرچند قیمت نسبتا بالایی دارد ولی در طول زمان این هزینه را کاهش دادن مصرف انرژی برق طبیعتاً جبران خواهد کرد.

هزینه تعمیر کولر اینورتر دار بیشتر است چون ساختار این نوع کولرها نسبت به کولرهای معمولی پیچیده تر می باشد.سرعت سرمایشی کولر اینورتر دار بیشتر از کولر معمولی می باشد همچنین به دلیل خاموش نشدن کامل شدت صدای کمتری را تولید می کند.

توجه به میزان سطح مصرف انرژی کولر گازی

لطفا به این نکته بیشتر از سایر عوامل تعیین کننده در زمینه خرید کولر توجه کنید شما با مصرف کمتر قطعا لطف بزرگی را به سایر افراد و همچنین به محیط زیست خواهید کرد. سعی کنید کولرهای با سطح انرژی مصرفی کمتری را خریداری کنید هرچند قیمت بالایی خواهند داشت ولی همانطور که گفته شد به مرور زمان با صرفه جویی در مصرف برق این گرانی جبران خواهد شد.

هر اندازه میزان واحد اندازه گیری «EER» بیشتر باشد خنک کنندگی کولر کارآمدتر خواهد بود و علاوه بر آن دستگاه مجهز به اینورتر باشد بازه کولر بشدت بالا خواهد رفت.به گریدهای «A» تا «G» توجه کنید، با مقدار ظرفیت BTU برابر، شما اگر کولر با گرید A را خریداری کنید نسبت به کولر با گرید«G» بیش ۴۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی خواهید کرد.