خرید اقساطی فشارسنج انواع مختلف

  • توسط gstiir
  • ۱۴۰۰-۰۲-۲۵
  • ۱۶۸ بازدید
  • ۰
خرید اقساطی فشارسنج انواع مختلف

خرید اقساطی فشارسنج انواع مختلف

فشارسنج چیست؟

فشارم افتاد، فشار خونم بالا است، به خاطر فشارم نمیتونم نمک بخورم. این‌ها جملاتی است که بار ها شنیده‌اید. اما آیا واقعاً می‌دانید فشارخون چیست؟ در یک تعریف ساده فشار خون عبارت است از فشاری که مایع خون به دیواره رگ‌ها وارد می کند. درست مانند فشاری که هوای یک بادکنک به پوسته پلاستیکی آن وارد می کند. همانطور که می‌دانید، آگاهی از فشار خون و رعایت اصول بهداشتی مربوط به آن امری است که سلامتی شما را تضمین می‌کند. یکی از بهترین شیوه‌های آن خرید اقساطی فشارسنج است تا به صورت مرتب به پایش فشارخون خود بپردازید تا در صورت مشاهده علائم مشکوک به پزشک مراجعه کرده و از آسیب های احتمالی در امان بمانید. همچنین خرید اقساطی فشارسنج با توجه به قیمت های آشفته بازار راهکار مناسبی برای مراکز درمانی و پزشکان عزیز است تا از هزینه‌های خود بکاهند.

انواع فشارسنج

به صورت کلی فشارسنج ها به دو گروه دستی و دیجیتال تقسیم می‌شوند. که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

فشارسنج دستی

این نوع از فشارسنج ها که خود شامل دو زیر گروه فشارسنج های جیوه ای و عقربه ای می‌شوند. به دلیل دقت بالا و سخت بودن خواندن آن بیشتر در مراکز بهداشتی و توسط افراد آموزش دیده استفاده می شوند.

فشارسنج جیوه ای

فشارسنج های جیوه ای به عنوان استاندارد طلایی در نظر گرفته می شوند. فشار در این وسیله توسط ستونی از جیوه نشان داده شده و به همین خاطر نیازی به کالیبراسیون مجدد ندارد. به خاطر دقت بالا از این دستگاه بیشتر در کارآزمایی بالینی دارو ها و ارزیابی بالینی بیماران پر خطر مانند زنان باردار استفاده می شود. فشارسنج جیوه ای دیواری یا بامانومتر یکی از پرکاربردترین انواع فشارسنج جیوه ای است.

فشارسنج عقربه ای

فشارسنج های عقربه ای پر استفاده ترین وسیله برای اندازه‌گیری فشارخون است. برخلاف فشارسنج های جیوه ای این وسایل گاهی به کالیبراسیون مجدد نیاز دارند. یکی از دلایل ترجیح فشارسنج های عقربه ای به جیوه ای ایمنی بیشتر آن‌ها است. این دستگاه‌ها از فشار هوا به جای جیوه استفاده می کنند. همانطور که میدانید بخارات سمی جیوه برای سلامتی مضر هستند. البته انواع ارزان‌تر این دستگاه دقت پایین‌تری نسبت به مدل جیوه ای دارند. دلیل دیگر شایع بودن این فشارسنج نسبت به انواع دیگر فشارسنج ها راحتی حمل آن است که برای پرسنل بیمارستان بسیار مهم است.

فشارسنج دیجیتال

همانطور که پیشتر هم ذکر شد. استفاده از فشارسنج های دستی نیاز به افراد آموزش دیده دارد. فشار سنج های دیجیتال آمده‌اند تا برای این چالش یک پاسخ مناسب باشند. کاری که شما می‌کنید این است که کاف یا بازوبند را به مچ دست یا بازویتان می‌بندید و دکمه دستگاه را فشار می‌دهید. دیگر خبری از گوشی پزشکی یا اعداد ریزی که فشار را نشان می‌دهند نیست. اما اگر استفاده از این دستگاه تا به این حد آسان است چرا در درمانگاه ها و کلینیک های کارآزمایی بالینی از این دستگاه کمتر استفاده می شود؟ علت دقت پایین‌تر این دستگاه‌ها به دلیل سیستم متفاوت آن‌ها است. البته این دستگاه‌ها کاربرد خاص خود را دارند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها استفاده های خانگی است. برخی بیماران به خصوص افراد مسن نیاز دارند تا مرتبا فشار خود را اندازه‌گیری کنند. که به دلیل راحت بودن استفاده از این دستگاه از فشارسنج دیجیتال استفاده می کنند.

شما می‌توانید از فروش اقساطی فشارسنج ها استفاده کنید. تا برای خانه و یا محل کار خود بهترین فشارسنج را داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *