خرید اقساطی اسلحه شکاری

  • توسط gstiir
  • ۱۴۰۰-۰۲-۰۴
  • ۵۵۹۹ بازدید
  • نظرات غیر فعال شده است
خرید اقساطی اسلحه شکاری

خرید اقساطی اسلحه شکاری

انواع اسلحه شکاری در ایران و خرید اقساطی آن

درباره اسلحه شکاری اگر بخواهیم کاربردی بیان نماییم، باید بگوییم که این وسیله اغلب جهت شکار حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد. البته در تهیه غذا و به صورت تفریحی نیز میتوان از آن استفاده نمود. تا حدودی نیز از این سلاح در جنگ و مراکز دفاعی بهره می برند.در کل دو نوع از این سلاح ها در تاریخچه آنها مطرح شده است، یکی اسلحه گلوله زنی و دیگری ساچمه زنی و اولی برای پرتاب گلوله می باشد و دومی با ساچمه هدف را نشانه گیری می نماید. که در مقایسه با گلوله هدف گیری ضعیفی دارند. ولی برای اهداف در حرکت مناسب هستند.

اسلحه ها مدل های مختلفی دارند، که در ابتدای بحث در مورد اسلحه شکاری در انواع مختلف بررسی مختصری می نماییم.

اسلحه شکاری اهرمی؛ در این اسلحه ها فشنگ گذاری و مسلح شدن بطور همزمان میتواند با خواست فرد اتفاق بیفتد. تنها لازم است اهرمی که زیر اسلحه و در نزدیکی ماشه می باشد را کشیده و فشنگ را از خزانه اسلحه درون لوله وارد نمود.

نوع دوم این اسلحه ها چخماقی می باشد؛ که جهت فشنگ گذاری می بایست اسلحه را باز نمایید و جهت مسلح شدن می بایست چخماق عقب اسلحه را بکشید.

نوع دیگر گلنگدنی است، که در این مدل نیز به مانند مدل اهرمی باید دو کار فشنگ گذاری و مسلح شدن همزمان صورت پذیرد و در نهایت با کشیدن گلنگدن، فشنگ از خزانه اسلحه شکاری درون لوله اسلحه خواهد شد.

نوع دیگر اسلحه شکاری نیمه اتومات است یعنی؛ تمام اتومات اسلحه به صورت مسلسل شروع به شلیک می کند، ولی در مدل نیمه اتومات جهت پرتاب هر یک فشنگ می بایست یکبار ماشه اسلحه را کشید تا برای شلیک مهیا شود و اسلحه پر گردد.

اسلحه نوع  کوسه چکشی درون خود دارد که عملکردش به این گونه است که از خارج نمی شود آن را رصد کرد ولی در داخل مکانی جهت مسلح کردن و به کار انداختن این چکش وجود دارد که به محض کار با آن می بایست اسلحه را باز و سپس آن را مسلح نمایید، تا شلیک کنید.

اسلحه پمپی یا دستکشی نیز عملکردی شبیه به نوع اهرمی وجود دارد، که با کشیدن دستکش زیر آن فشنگ را برای شلیک آماده نمود.

همچنین نوع کمرشکن اسلحه نیز در ایران عملکردی از نوع تک لول و یا دو لول دارد، به این صورت که برای فشنگ گذاری باید اول آن را خم کنید بعد فشنگ را به درون آن قرار دهید.

خرید و فروش اقساطی اسلحه شکاری

خرید اقساطی و فروش اقساطی اسلحه شکاری در ایران بسیار در عصر حاضر رواج یافته است. این به دلیل میزان قیمت بالایی است که این اسلحه های شکاری دارا می باشند. در واقع افراد توان خرید اقساطی را دارند ولی به طور یکباره نمی توانند این مبلغ را تسویه نمایند. این اسلحه ها از انواع مختلفی بهره برده اند که در امور شکار و مکان های نظامی و غیره کاربرد دارند و هر یک از انواع مختلف آن در ایران مورد استفاده است. در نهایت دلیل اصلی انتخاب یک نوع از این اسلحه ها کاربری آسان می باشد، که برای افراد در اولویت می باشد. مسلما اسلحه های دارای کاربری آسان تر و با کیفیت از قیمت های بالاتری برخوردار می باشند، که همین موضوع سبب باب شدن خرید اقساطی اسلحه شکاری شده است.البته فروش اسلحه نیز قانون ها و مجوز هایی را دارد، که یک فروشنده باید از تمام قوانین و مقررات آن برخوردار باشد، تا بتواند فروش اقساطی اسلحه شکاری را دنبال نماید.اسلحه های ساچمه ای در بین مصرف کنندگان و خریداران متداول تر است و هر چه نمره اسلحه کمتر لوله آن بزرگتر می گردد.